Pirkti alkotesterį naudojimui Prancūzijoje - spausti čia.

Remiantis 2012 m. vasario 28 d. nutarimu, Prancūzijoje nuo 2012 m. liepos mėn. 1 d. transporto priemonių vairuotojai privalo turėti nepanaudotus, paruoštus naudojimui alkotesterius, atitinkančius Prancūzijos normas.

2013-03-01 Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad privalomų alkotesterių įstatymas Prancūzijoje yra atšauktas. Tai netiesa. Reikalavimas turėti alkotesterį automobilyje ir toliau oficialiai galioja, jis nebuvo atšauktas ar pakeistas. Prancūzijos vidaus reikalų ministras kol kas nepatvirtino numatytų sankcijų (baudas buvo planuota taikyti nuo 2013m. kovo mėn. 1d.), taigi vairuotojai kol kas nėra baudžiami. Nauja data, nuo kada numatoma pradėti bausti vairuotojus, neturinčius privalomų alkotesterių, nenurodoma. 

2012-10-08 Pakeista nuobaudų taikymo pradžios data. 
Nauja data 2013m. kovo mėn. 1 d.
Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos pranešimas.

Ką sako nutarimas?

Nutarimas įpareigoja visus sausumos motorinių transporto priemonių vairuotojus turėti nepanaudotą alkotesterį, kurio galiojimo laikas nepasibaigęs ir kuriuo galima pasinaudoti nedelsiant. Šis potvarkis nėra privalomas vairuotojams, vairuojantiems dvirates ar trirates transporto priemones su varikliais iki 50cm3, bei vairuotojams, kurių automobiliuose yra įmontuotas užvedimą blokuojantis alkotesteris.

Kada šis nutarimas įsigalioja?

Įpareigojimo turėti alkotesterį pradžia yra 2012 m. liepos mėn. 1 d.
Alkotesterio neturėjimas bus baudžiamas pradedant nuo 2013m. kovo mėn. 1 d. (pratęsta, buvo 2012-11-01). Per pereinamąjį laikotarpį policijos pajėgų bus prašoma priminti apie naują prievolę jos nesilaikantiems vairuotojams.    

Ar alkotesterio turėjimas bus sistemingai kontroliuojamas policijos?

Policijos pareigūnai galės reikalauti, kad transporto priemonės vairuotojas pateiktų alkotesterį kiekvieno patikrinimo metu, lygiai taip pat, kaip vairuotojo pažymėjimą ar automobilio registracijos dokumentus.

Kokio tipo alkotesteriai yra privalomi pagal šį nutarimą?

Tinkami ir vienkartiniai (cheminiai), ir elektroniniai alkotesteriai, turintys NF (Norme Française) sertifikatą. Pasirinkimas tarp vienkartinio cheminio alkotesterio arba elektroninio alkotesterio atliekamas vairuotojo nuožiūra, vieninteliai suvaržymai yra alkotesterio galiojimo data ir privalomas alkotesterio atitikimas Prancūzijos normoms (norma NF-X-20702 cheminiams alkotesteriams, norma NF-X-20704 elektroniniams alkotesteriams).

Vienkartiniai cheminiai (nesupainiokite su elektroniniais elektrocheminiais!) alkotesteriai yra labiausiai paplitę ir jų kaina yra neaukšta. Tačiau jie yra vienkartinio naudojimo. Rekomenduojama automobilyje turėti bent jau du vienkartinius alkotesterius, kad vieną panaudojus ir toliau atitiktumėte įstatymo reikalavimus. 

Ir vienkartinių, ir elektroninių alkotesterių, turinčių „NF“ sertifikatus, gamintojų ir modelių sąrašą galima peržiūrėti Prancūzijos nacionalinės bandymų ir metrologijos laboratorijos (LNE) tinklalapyje (prancūzų kalba):

Dėmesio: Lietuvoje yra pardavėjų, teigiančių, jog jų siūlomi alkotesteriai yra tinkami naudoti Prancūzijoje. Neapsigaukite – Prancūzijoje privalomų alkotesterių nutarimą atitinka TIK aukščiau nurodytame sąraše išvardinti, NF sertifikatą ir specialų NF ženklinimą turintys alkotesteriai.

Kokia yra maksimali leistina vairuotojams alkoholio koncentracija Prancūzijoje?

Alkoholio koncentracija yra žmogaus kraujyje esančio alkoholio kiekis. Prancūzijoje alkoholio kiekis matuojamas dvejopai - gramais viename litre kraujo (tiriant kraują), arba miligramais viename litre iškvėpto oro (tiriant alkotesteriu). Išskyrus viešojo transporto vairuotojus, kuriems taikoma speciali tvarka, visiems kitiems vairuotojams leidžiama alkoholio koncentracija yra mažiau nei 0,5 gramo alkoholio viename litre kraujo, arba nei 0,25 miligramo alkoholio viename litre iškvėpto oro. Tai apytiksliai atitinka 0,5‰ (Lietuvoje naudojamo matavimo vieneto - promilės).

Informaciją remiantis saugumui keliuose skirtu Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos tinklalapiu parengė M. Anusauskas. Kopijuoti ir platinti be autoriaus sutikimo draudžiama. Daugiau informacijos šaltinyje prancūzų kalba: http://www.securite-routiere.gouv.fr. © alkotesteris.lt 2012.07.18. atnaujinta: 2012.10.10.

 

Informacinis šaltinis: www.alkotesteris.lt