Garmin Virb Ultra 30 sudrebino veiksmo kamerų rinką

parašė Admin , 2016 m. spalio 12 d.

Garmin išleidus naująją Virb Ultra 30 veiksmo kamerą įdiegta nemažai labai gerų patobulinimų, lyginant su anksčiau išleistu Virb XE modeliu ar net lyginant su GoPro gaminiais. Ši Ultra 30 veiksmo kamera tai Garmin gamintojo siekis sukurti aukštos klasės produktą, ne tik galintį stovėti vienoje lentynoje su populiariausiais šios rinkos lyderiais, o ir pakonkuravus su jais, juos nurungti. Panašu, kad toks siekis gamintojui pavyko. Nepaisant labai didelio GoPro produktų reklamos kiekio, vartotojai vis daugiau domisi Garmin gaminiais, ir ne veltui.

 


Pirmiausia, ką vertėtų apžvelgti – tai atsiradęs ekranas – vaizdo ieškiklis, kurio pagalba galėsite matyti kas filmuojama realiu laiku ar peržiūrėti vaizdo įrašus, kas neslėpsime yra labai patogus privalumas tokio tipo kamerose. Taip pat pati ryškiausia naujovė yra, kad ekranu galėsite naudotis ir jį liesti net ir naudojant kamerą su apsauginiu vandeniui atspariu dėklu. Ir tai nėra tik reklaminis triukas, žmonės, išbandę valdyti ekraną su vandeniui atspariu dėklu, lieka maloniai nustebinti, nes tai daryti taip pat lengva kaip ir be dėklo. Tai privalumas, kurio dar nenurungė jokie konkurentai. Bet tai dar ne pagrindinis šios veiksmo kameros privalumas.

 

Patobulintas mikrofonas, kuris kuo puikiausiai įrašinėja garsą kamerai esant su vandeniui atspariu dėklu tikrai nustebina savo gerais rezultatais. Garmin taip pat specialiai puikiai pritaikė dėklo dizainą taip, kad palyginus garsą, įrašytą su vandeniui atspariu dėklu ir be jo, sunku patikėti, kad jis beveik visiškai nesiskiria. Ši garso kokybė be abejonės nustumia kitus konkurentus į šalį.

 

Sekantis smagus pokytis – tai valdymas balsu. Jums tereikės pasakyti „OK Garmin“ ir pridėti norimą komandą - „start recording“ (pradėti įrašui), „stop recording“ (sustabdyti įrašymą), „take a photo“ (fotografuoti) ar „remember that“ (pažymėti tam tikrą vaizdo įrašo dalį). Išbandžius šią funkciją matosi jos privalumai – užsiimant patinkančia veikla ar sportu, kur visada užimtos abi rankos, tai tikrai palengvina filmavimą. Ir todėl, kad pavyzdžiui, negalite paleisti vairo iš rankų, tai nebus priežastis praleisti ir nenufilmuoti svarbiausio lenktynių momento.

 

Taip pat verta dėmesio Garmin funkcija – tai įvairių duomenų atvaizdavimas ant vaizdo įrašo. Ši kamera turi GPS imtuvą, barometrą, akcelerometrą, giroskopą bei kompasą. Būtent šių daviklių duomenys – Jūsų greitis, tempas, aukštis, atstumas bei kita, redaguojant video įrašus naudojant Garmin redagavimo programėlę telefonui ar programą kompiuteriui, gali būti uždedami ant vaizdo įrašo.


 

Virb Ultra 30 vaizdo kokybė yra lygiavertė GoPro Hero4 Black versijai. Galima teigti, kad vaizdas yra šiek tiek aštresnis nei GoPro.

 

Padarius išvadas ir palyginus Garmin Virb Ultra 30 su kitomis rinkoje esančiomis veiksmo kameromis, ši, kol kas yra labiausiai nusisekusi. Netgi nepaisant kelių jos trūkumų – ne itin patogus start/stop mygtukas, šiek tiek trumpesnis baterijos darbo laikas nei ankstesniojo modelio. Iki šiol tai yra geriausia veiksmo kamera rinkoje.

 

Žemiau pateikiame Virb Ultra 30 ir anksčiau išleisto modelio Virb XE techninių parametrų skirtumus.


 

VIRB XE

VIRB Ultra 30

Didelio jautrumo GPS imtuvas

1 hz

10 hz

Akcelerometras ir giroskopas

+

+

HDMI išvestis

 

+

Aukštimatis ir kompasas

 

+

Valdymas vienu mygtuko paspaudimu

+

+

Nuotolinis valdymas

Iš garmin prietaisų, mobiliąja programėle

Iš garmin prietaisų, mobiliąja programėle

Kamerų sinchronizacija

Automatinė

Automatinė

Video akcentai

 

Automatiniai, rankiniai

Valdymas balsu

 

+

Spalvotas lietimui jautrus LCD ekranas

 

+

Vaizdo ieškiklis (rodoma kas yra filmuojama)

 

+

Vaizdo atkūrimas (rodoma kas yra nufilmuota)

 

Taip, su garso atkūrimu

Išoriniai jutikliai

ANT+, Bluetooth, Wi-Fi

ANT+, Bluetooth, Wi-Fi

Veikia su Virb mobiliąja programėle

+

+

Galimybė transliuoti gyvai per Youtube

 

+

Raiška

1440p/30fps
1080p/60fps

720p/120fps

4k/30fps

2.7k/60fps

1080p/120fps

Didelio jautrumo mikrofonas

+

+

Stabilizavimas

2 ašių (iki 1440p/30fps raiškos)

3 ašių (iki 1080p/60fps raiškos)

Rankinis kameros valdymas/ nustatymai

+

+

Išplėstas vaizdas ( labai didelis matymo laukas)

 

+

Automatinis video kūrimas

 

+

Rezoliucija

12MP, 7MP

12MP, 8MP

Nakties vaizdai

 

+

Atsparumas vandeniui

Iki 50 metrų be papildomo dėklo

Iki 40 metrų su vandeniui atspariu dėklu (įeina į komplektą)

Atmintis

Iki 128 GB micro SD (komplekte nėra)

Iki 128 GB micro SD (komplekte nėra)

Baterijų darbo laikas

Pakraunama ličio (980 mAh)
Iki 2 valandų 1080p/30fps raiška

Pakraunama ličio (1250 mAh)

Iki 2 valandų 1080p/30fps raiška

Iki 1 valandos 4K/30fps raiška